טיפול בפיגמנטציה


תופעת הפיגמנטציה מתרחשת כאשר נוצרים כתמים על עור הפנים. למעשה מדובר בתהליך שעיקרו דומה מאוד לתהליך של שיזוף העור, כלומר פיגמנטים שנמצאים על העור שלנו משנים את צבעם בהתאם לחשיפה שלנו לקרני השמש; אולם הפיגמנטים הללו מפוזרים על השכבה החיצונית של עורנו באופן שאיננו אחיד, ולכן שינוי הצבע שלהם עלול להוביל ליצירת כתמים נראים לעין.

קיימים סוגים שונים של כתמי פיגמנטציה, בהם בהרת הקיץ (נמשים), כתמי מלזמה (אשר לרוב נוטים להופיע אצל נשים הנוטלות גלולות למניעת הריון או שכבר בהריון) וכתמי גיל (המופיעים אצל גברים ונשים בגילאים מבוגרים). המשותף לכל הסיבות הוא חשיפה לקרני השמש, אולם למרבה המזל ניתן לטפל בפיגמנטציה בהצלחה לא מבוטלת.

טרם הטיפול, ועל מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר שאפשר, נהוג לאבחן את סוג העור והכתמים שעליו. על פי האבחון ניתן להתקדם לטיפול עצמו. ניתן לטפל בפיגמנטציה באמצעות תכשירים רפואיים ומשחות המכילות חומרים פעילים; באמצעות פילינג קוסמטי-רפואי בדרגה מתאימה, שלאחריו העור מתחדש וכתמי העור נעלמים בהדרגה; או באמצעות שיטת טיפול חדשנית בשם פוטוריג’וביניישן, המאפשרת לטפל בפיגמנטציה בצורה שאיננה פולשנית.

CONTACT US

לפגישת ייעוץ מלאו טופס